O nas

O nas

Poznaj nas

Zajmujemy się terapią pediatryczną. Jest to zintegrowane podejście do opieki zdrowotnej obejmujące spojrzenie na całego małego człowieka oraz jego rodzinę. Celem głównym jest zaspokojenie potrzeb każdej osoby. Porozmawiaj z nami o spersonalizowanym planie leczenia, który pomoże osiagnąć TWÓJ cel.

Nazywam się Bogna Mikołajczak, dla dzieci od zawsze ciocia Boba od ponad 10 lat pracuję wyłącznie z dziećmi. Pierwsze wykształcenie zdobyłam na kierunku pedagogiki specjalnej. Uczestniczyłam w różnych wolontariatach zdobywając doświadczenie zawodowe (terapia w wodzie, dogoterapia, hipoterapia, szpitale dziecięce, turnusy rehabilitacyjne, szkoły specjalne, DPS-y). Byłam zatrudniona w rozmaitych placówkach : przedszkolach masowych, integracyjnych, specjalnych, terapeutycznych jako wychowawca, terapeuta, fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, w szkole masowej jako wychowawca oraz jako nauczyciel wspomagającym i terapeuta. Pięć lat temu postawiłam dołączyć do koleżanki, która otworzyła gabinet logopedyczny – Centrum Terapeutyczne Od Głowy Do Mowy. Obecnie tworzymy zgrany zespół terapeutów, który oddaje całe serce dzieciom potrzebującym pomocy. Po wielu latach poszukiwań do naszego grona dołączyły fizjoterapeutki, które także mają podobne zamiłowanie do swojej pracy co ja i najważniejsze jest dla nich dobro dziecka. Każda z nas wnosi do zespołu coś niesamowitego: Martyna Jóżwiak jest specjalistką od maluchów i dzieci z trudnościami neurologicznymi, Joanna Michalska specjalizuje się w terapii neurorozwojowej młodszych i starszych dzieci, Integracji Sensorycznej oraz terapii wad postawy, a Natalia Żukiel lubi podejmować się wyzwań pracując z dziećmi ze spectrum autyzmu oraz łączy swoją wiedzę z dietetyką i Medycyną Chińską, którą się pasjonuje. Niedawno dołączyła do nas Aleksandra Kokowska, która jest oligofrenopedagogiem i specjalistą od przygotowania motorycznego dzieci, jej pasją jest praca z dziećmi w nurcie Porozumienia Bez Przemocy.  Ja obecnie zajmuje się diagnozą dzieci z wyzwaniami rozwojowymi – zaburzeniami integracji sensorycznej oraz opóźnieniami rozwoju psychoruchowego. Terapią maluszków z trudnościami, a także dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, wadami genetycznymi i spectrum autyzmu. Staram się ciągle poszerzać swoją wiedzę i umiejętności na różnych kursach (np. osteopatii w pediatrii, terapii czaszkowo-krzyżowej, MAES therapy, ontogenezie niemowlaków, terapii manualnej) konferencjach naukowych związanych z tematem leczenia biomedycznego dzieci (np. Medycyny Mitochondrialnej).

Współpracujemy z Marceliną Żółtowską, która jest specjalistą wczesnej interwencji logopedycznej, neurologopedą oraz terapeutą pracującym z naszymi najmłodszymi pacjentami. Jest mistrzynią w zakresie oceny umiejętności oralnych maluszka oraz ogromnym wsparciem każdej mamy, która ma trudności z karmieniem swojego dziecka.

Jako jedyni w Poznaniu prowadzimy zajęcia z FIZJOLOGO – współpracując z najlepszym terapeutą w dziedzinie komunikacji – Joanną Jaśniak. Podczas tych zajęć neurologopeda rozwija system językowy i kształtuje kompetencje komunikacyjne wykorzystując m.in. Metodę Krakowską, PECS-y, system Makaton, a fizjoterapeuta/terapeuta NDT-Bobath/terapeuta SI wspiera umiejętności ruchowe i rozwija samodzielność w działaniu dziecka. 

Bogna i Leon (2)
dav

Bądźmy w kontakcie

W każdej chwili można kontaktować się poprzez komunikatory whats upp i skype: Bogna Mikołajczak