O nas

O nas

Poznaj nas

Zajmujemy się terapią pediatryczną. Jest to zintegrowane podejście do opieki zdrowotnej obejmujące spojrzenie na całego małego człowieka oraz jego rodzinę. Celem głównym jest zaspokojenie potrzeb każdej osoby. Porozmawiaj z nami o spersonalizowanym planie leczenia, który pomoże osiagnąć TWÓJ cel.

Nazywam się Bogna Mikołajczak, od ponad 15 lat pracuję wyłącznie z dziećmi. Pierwsze wykształcenie zdobyłam na kierunku pedagogiki specjalnej. Uczestniczyłam w różnych wolontariatach zdobywając doświadczenie zawodowe. Byłam zatrudniona w rozmaitych placówkach : przedszkolach integracyjnych, specjalnych, jako wychowawca, terapeuta, fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, w szkole masowej jako wychowawca oraz jako nauczyciel wspomagającym i terapeuta. Pięć lat temu postawiłam dołączyć do koleżanki, która otworzyła gabinet logopedyczny – Centrum Terapeutyczne Od Głowy Do Mowy. Obecnie tworzymy zgrany zespół terapeutów, który oddaje całe serce dzieciom potrzebującym pomocy. Po latach poszukiwań do naszego grona dołączyły fizjoterapeutki, które także mają podobne zamiłowanie do swojej pracy i najważniejsze jest dla nich dobro dziecka. Każda z nas wnosi do zespołu coś niesamowitego: Martyna Jóźwiak jest specjalistką od niemowlaków i dzieci z trudnościami neurologicznymi, Joanna Michalska specjalizuje się w terapii neurorozwojowej młodszych i starszych dzieci, Integracji Sensorycznej oraz terapii wad postawy, a Zuzanna Wróbel jest ratownikiem medycznym oraz fizjoterapeutą pracującym Metodą FITS z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo wprowadza elementy zabawy zgodnie z teorią Metody Integracji Sensorycznej. W naszym zespole jest także Aleksandra Kokowska, która jest oligofrenopedagogiem i specjalistą od przygotowania motorycznego dzieci, jej pasją jest praca z dziećmi w nurcie Porozumienia Bez Przemocy.  Pracuje także Metodą Terapii Czaszkowo-Krzyżowej.

Bogna Mikołajczak obecnie zajmuje się terapią niemowląt z trudnościami, a także dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, wadami genetycznymi i spectrum autyzmu. Ukończyła liczne kursy m.in. NDT-Bobath, ASI, DNS, MAES, TCK i jest w trakcie specjalizacji z Metody VOJTY. Staram się ciągle poszerzać swoją wiedzę i umiejętności na różnych szkoleniach (np. osteopatii w pediatrii, ontogenezie niemowlaków, terapii manualnej, terapii tkanek miękkich) oraz konferencjach naukowych związanych z tematem leczenia biomedycznego dzieci (np. Medycyny Mitochondrialnej). Ukończyłam także podyplomowo dietetykę.

Współpracujemy z Marceliną Żółtowską, która jest specjalistą wczesnej interwencji logopedycznej, neurologopedą oraz terapeutą pracującym z naszymi najmłodszymi pacjentami. Jest mistrzynią w zakresie oceny umiejętności oralnych maluszka oraz ogromnym wsparciem każdej mamy, która ma trudności z karmieniem swojego dziecka.

W naszym Centrum przyjmują także fizjoterapeutki uroginekologiczne Kinga Krawiec oraz w trakcie specjalizacji Anna Marchwicka. 

Dodatkowo współpracujemy z Centrum Terapii Zalogowani, Gabinetem Rehabilitacji Głosu o Mowy, EDUHOLI. 

Bogna i Leon (2)
dav

Bądźmy w kontakcie

W każdej chwili można kontaktować się poprzez komunikatory whats upp i skype: Bogna Mikołajczak